Čo očakávať od Bitcoinu druhom polroku 2024?

Situácia na kryptomenovom trhu po Halvingu

Po uskutočnení Halvingu Bitcoinu vidíme jednoznačné spomalenie rastúceho trendu, ktoré však z dlhodobého hľadiska znamená iba lokálnu korekciu. Podobne ako aj v predošlých Bitcoinových cykloch, aj teraz Bitcoin vytvára svoje typické 20% – 25% korekcie na týždennom grafe. Preto ak sa medzi nami nachádza niekto, kto vstupoval do kryptomenového pred pár mesiacmi, nebuďte sklamaní a nepanikárte. Po tak dôležitom fundamente ako je Bitcoin Halving musí trh vychladnúť a až následne pokračovať v raste. Od Halvingu Bitcoin urobil jeho typickú 20% korekciu, o ktorej som hovoril vyššie a zároveň nádherne ubránil týždenný support, od ktorého na okamžite začal odrážať nahol.

Bitcoin Krátkodobá Analýza

Bitcoin sa drží v obchodom pásme 72,000$ až 62000$ a tým pádom ešte stále čakáme na hlavný BreakOut z tejto štruktúry smerom UP. Každopádne graf je po impulznom odraze od týždenného Supportného Levelu a preto náš primárny Setup je pokračovanie rastu ceny Bitcoinu. V čase písania tohto blogu sa Bitcoin nachádza na hodnote 69,000$. Krátkodobo by ešte mohol vyklesať na hodnotu 66,000$, od ktorej však chceme vidieť impulzný odraz smerom UP. Ak by sme vytvorili denný uzáver sviečky pod touto hodnotou, videl by som to na cenový pokles až na významný lokálny support na hodnote 62,000$.

 

Všetky trhy sú typické tým, že počas leta sú nudné, nachádza sa v nich málo likvidity a majú nízku volatilitu. Preto treba na to myslieť aj teraz, keďže vstupujeme na tretieho kvartálu roku 2024. Ak by tento Q3 mal byť výnimkou a dočkali by sme sa BreakOutu posledného All-Time-High, videl by som to na cenový rast až na hodnotu 84,000$. Takýto cenový nárast určite odštartuje aj Altcoiny a tie by mohli veľmi rýchlo dotiahnuť prepady, ktoré zažili v apríli.

 

Bitcoin Strednodobá Analýza

Bitcoin počas rokov 2023 a 2024 bol a ešte stále je mimoriadne aktívny a to až natoľko, že dokázal prekonal All-Time-High z predošlého Bullrunu. Najjednoduchšia a najspoľahlivejšia možnosť ako si stanoviť nasledujúce Target na miestach, na ktorých Bitcoin nikdy v minulosti nebol je použiť Fibonacciho projekcie. Takáto najbližšia projekcia je 1.618 a nachádza sa na hodnote 102,000$.

Významné Supporty, Rezistencie a Targety už máme v grafe Bitcoinu vyznačené. Poďme si povedať, ako sa budú chovať Altcoiny, počas nasledujúcich mesiacov. Celý trh sa rozbehne a prebudí až v momente, kedy Bitcoin vytvorí nové ATH. S vysokou pravdepodobnosťou sa bude prelievať viac kapitálu práve do Bitcoinu, čo bude spomaľovať Altcoiny v ich rastoch. Akonáhle Bitcoin po impulznom raste spomalí alebo pôjde do miernej korekcie, tento kapitál sa začne prelievať do Altcoinov a vtedy budeme môcť hovoriť a zaujímavej Altcoin Season.

UPOZORNENIE: uverejnené informácie v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.