Čo očakávať od Bitcoinu najbližší rok

Bitcoin Middle-term analýza

☝🏻Pre Bitcoin bude z pohľadu najbližších týždňov dôležité prekonať klesajúcu trendovú líniu, ktorú z pohľadu na štruktúru považujeme za primárny down-trend. Na pozitívny vývoj ceny a možný útok až na hodnotu 50 000$ bude musieť v priebehu najbližších dní prekonať úroveň 41300$-43100$ s vysokým nákupným objemom a uzavrieť nad touto hodnotou minimálne 2, ideálne 3 denné sviečky po sebe. V prípade, že sa do trhu pridajú opäť pozitívne fundamentálne správy by Bitcoin mohol bez väčšej korekcie dôjsť až do zóny okolo 45000$, kde s vysokou pravdepodobnosťou nastane opätovný side-ways pohyb a re-akumulácia pozícií. V takom prípade by cena dokázala v priebehu niekoľkých týždňov pokračovať do silnej rezistentnej zóny okolo 48000$-52000$. Práve táto zóna bude kľúčová a náročná na prekonanie a práve z tohto levelu môže prísť opätovné zamietnutie a pokračovanie korekcie späť na vytvorené supporty 43000$, neskôr 36000$.

👎🏻 V prípade, že Bitcoin nenaberie dostatok volume a nenastane impulzný breakout klesajúceho trendu sa celý aktuálny odraz spod 30000$ môže preukázať iba ako  pekne zahraný BULL-TRAP s cieľom nahnať čo najväčšie množstvo obchodníkov a investorov opäť do longu, priniesť do trhu naspäť pozitívnu náladu a nabrať si dostatočnú likviditu pre shortové pozície veľkých hráčov. V tomto prípade by nastal pokles minimálne do zóny okolo 33000$ s možnosťou postupného prepadu až do veľmi silnej zóny na vyšších časových rámcoch 27000$-22000$.

12H graf Middle-Term : https://www.tradingview.com/x/aXCSYnE3/

Bitcoin Long-Term analýza

☝🏻Predikovať Bitcoin na viac ako jeden kvartál je veľmi náročné a častokrát dosť nepresné, nakoľko sa do tohto horizontu musí započítať viacero korelácií ako je napríklad : Situácia s akciovým indexom S&P500, Kvantitatívne uvoľňovanie, pandémie, regulácie a častokrát aj geopolitická situácia. Keď však predpokladáme, že sa vo svete najbližšie mesiace znova nič extrémne neudeje a finančný systém bude pokračovať v aktuálnom smere nám graf môže napovedať veľa údajov a scenárov, z ktorých si stanovíme taktiky na obidve možnosti. V tradingu nie je dôležité mať pravdu alebo trafiť smer, ale mať pripravenú taktiku na všetky možné scenáre.

👌🏻 Aktuálna situácia na najvyšších časových rámcoch nevypadá z dlhodobého pohľadu pre Bitcoin vôbec zle, no je treba byť pripravený na rôzne scenáre. Bull-run 2020-2021 priniesol veľmi vysoké percentuálne zhodnotenie na takmer všetkých crypto-aktívach a práve z toho dôvodu je aktuálna korekcia pre dlhodobý vývoj grafu zdravá. Pre veľa ľudí je signál na bear-market prípadný prepad pod vytvorený support okolo 30000$, no pre graf na Weekly a Monthly časových rámcoch sa o pokračovaní bull-runu môžeme baviť aj v prípade prepadu Bitcoinu v horizonte najbližších mesiacov do zóny 27k-22k, prípadne aj s knotom na 20000$. Takýto masívny prepad až na 20 000$ môže  byť zapríčinený lavínou stoplossov a likvidácií futures longových pozícií v okolí 24000$. Trh by sa z toho samozrejme spamätával dlhšie no scenár bull-trapu na 45000-52000$ s následnou korekciou pod 30000$ je pravdepodobný a z pohľadu jedného roka môže Bitcoin po tomto pohybe pokračovať aj na nové All Time High.

👍🏻Keď však do štruktúry započítam aktuálny stav globálnej implementácie Bitcoinu a stále väčší záujem inštitucionálnych investorov ako aj najväčších gigantov, ktorý sa pridali do krypto-sveta, by mi do grafu zapadalo bullish pokračovanie aktuálneho odrazu. Sentimentálne by veľkým hráčom v prípade takéhoto postupu bolo výhodné tlačiť cenu extrémnym štýlom stále UP bez väčšej korekcie. Väčšina ľudí (a naši členovia do nich v žiadnom prípade nepatria) sa v zóne okolo a pod 30000$ rozhodli predať Bitcoin s cieľom nakúpiť ho nižšie. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme my apelovali na ponechanie väčšiny kapitálu v Bitcoine. Práve táto väčšina bude čakať na prípadné korekcie, ktoré by radi využili na nákup Bitcoinu. Z toho dôvodu by sentimentálne z pohľadu whales bolo výhodné bez korekcie tlačiť cenu stále vyššie s možnosťou vytvorenia nového All Time High a útoku kľudne až na 80000$. Na to ale bude treba splniť bullish podmienky z Middle-Term pohľadu a to sa veľmi ľahko môže zmeniť na bearish setup.

👊🏻V grafe máte vyznačené 3 najviac pravdepodobné varianty vývoja Bitcoinu na najbližší rok. Na každú z nich máme pripravenú taktiku z middle-term pohľadu, prípadne budeme pozície za jazdy na základe vývoja pravidelne aktualizovať.

3D graf Long-Term : https://www.tradingview.com/x/89g7oo4V/

UPOZORNENIE: uverejnené informácie v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.