Vývoj Altcoinov na nasledujúce obdobia

Bitcoin a s ním aj zvyšok trhu je po prudkom prepade, ktorý sa odštartoval približne v polovici mája. Trh narazil na svoje potenciálne dno pomerne rýchlo a odvtedy sa trh drží v konsolidačnej štruktúre. Konsolidácia trvá už druhý mesiac, čo môže byť pre začiatočníkov v kryptomenách sklamanie, pretože určite si mysleli, aké jednoduché a ľahko zhodnotené peniaze to pre nich budú. Kryptomenový trh je nevyspytateľný a to sa práve teraz potvrdilo. Avšak nič nie je stratené a práve tento článok je o tom aby ste nespanikárili a zistili, že vždy po každom prepade príde aj následný rast a vaša investícia bude nakoniec zisková.

Stratégia sa volá obchodovanie cyklov trhu a je veľmi jednoduchá na pochopenie. Táto stratégia je založená najmä na trpezlivosti, ktorá je v investíciách vždy to najdôležitejšie. Vďaka tomu zistíte, že možno na prvý pohľad aj zlá investícia sa v budúcnosti zúročí. Ide o to, že každý jeden trh, či už ide o komodity, menové páry, kryptomeny a pod., majú svoje cykly. A to sú tieto tri: Klesajúci trend, konsolidácia, rastúci trend. Cykly môžu mať rôznu dĺžku. Napríklad cyklus Bitcoinu trvá spravidla 4 roky. Také Altcoinové mince môžu mať cyklus, ktorý trvá maximálne rok alebo len pár mesiac. A práve na to, sa zameriavam ja. Hľadám Altcoiny, na ktorých je jasne vidieť rastúci trend, klesajúci trend a konsolidáciu. Klesajúci trend a začiatok konsolidácie ma nezaujíma. Počas tohto obdobia si naozaj stačí pozrieť váš vyhliadnutý graf raz za mesiac aby ste zistili, v akej fáze sa nachádza. Zaujíma na najmä koniec konsolidácie, vďaka ktorej viem v ten správny čas nastúpiť do rastúceho trendu. Ten správny moment je vtedy, kedy už celý graf je zrovnaný a prerazil konsolidačnú štruktúru nahor. Práve to je ten moment, kedy chcete po niekoľkých mesiacoch prísť na trh a zviesť sa na rastúcom trhu.

Pri aktuálnom pohľade na trh už nie sme ďaleko od zahájenia ďalšieho rastu smerom nahor. Nasvedčujú tomu najmä korelácie grafov ako napríklad Bitcoinu, Etherea, Bitcoinovej dominancie a ďalšie. Vďaka ním mi dáva zmysel, že ďalšia Altcoinová sezóna alebo výraznejšie rasty Altcoinov sa môžu začať od začiatkom Septembra alebo októbra. Preto v skupiny Tradify už začíname monitorovať obrovské množstvo Altcoinov, aby sme pre vás vybrali len to najlepšie na nasledujúcu Altcoinovú sezónu. Je zbytočné sa pokúšať chytať dno, keď aj tak po jeho chytení pôjde graf 3-4 mesiace iba do strany. Tradify chce prísť na trh v ten správny moment a to pred rastúcim trendom aby sa naše portfólia začali zhodnocovať čo najskôr.

UPOZORNENIE: uverejnené informácie v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.